Książki przeczytane - recenzja, Thriller/kryminał

” Nieodnaleziona” Remigiusz Mróz

1

Wiecie co ?

Chyba znalazłam ulubionego polskiego, męskiego autora książek 😉

I mówię to naprawdę poważnie, a mi trudno jest jak to mówią „dogodzić” w tej sprawie.

Jest to nie pierwsza powieść Mroza po którą sięgnęłam i która absolutnie mnie zachwyciła i wciągnęła !

Dziesięć lat – dokładnie tyle lat mija od czasu jak w niemiłych okolicznościach zaginęła Ewa. Jej narzeczony, Damian Werner , nigdy nie przestał jej szukać mimo iż coraz mniej wierzy w to, że kiedyś ją w końcu znajdzie. Ale pewnego dnia jego przyjaciel znajduje zdjęcie Ewy w internecie na wrocławskim Spotted, a potem jeszcze jedno którego nikomu Damian nigdy nie pokazywał . Zdjęcie jednak po chwili znika z sieci i Damian może jedynie wierzyć tylko w to co sam zobaczył. Za namową i z małym wsparciem finansowym przyjaciela decyduje się na wynajęcie firmy detektywistycznej z Rewala. W taki właśnie sposób poznaje Kasandrę i z jej pomocą Damian poznaje coraz więcej niepokojących faktów związanych z Ewą i jej zniknięciem ….

Nieodnaleziona” to najnowsza i chyba najlepsza powieść Remigiusza Mroza . Książka wciąga czytelnika od samego początku w te jakże pełną zawirowań akcję. Całość powieści jest bardzo spójna, ma ręce i nogi oraz nic nie rozchodzi się w niej na boki , nie ginie po drodze. Czytelnik wielokrotnie jest zaskakiwany zwrotami akcji, a autor stworzył tu bardzo dynamiczną fabułę.
Jeśli chodzi o samych bohaterów powieści to są to bardzo typowe postaci dla Mroza .Najciekawsze w tej książce jest to , że akcja powieści rozgrywa się dwutorowo. Raz widzimy wszystko z perspektywy Damiana Wernera, drugim razem zaś z perspektywy Kasandry.

 

Najwięcej łez wylewamy nie nad grobami tych, których najlepiej poznaliśmy, ale tych, którzy sprawili, że mogliśmy lepiej poznać samych siebie. Tych, którzy pokazali nam, kim naprawdę jesteśmy.

 

Historie te świetnie się nawzajem uzupełniają , dopowiadają wzajemnie swoje losy i wydarzenia, które rozgrywają się w międzyczasie. Dzięki takiemu zabiegowi wprowadzonemu przez autora nie powtarza się już wcześniej znanych czytelnikowi informacji a jednocześnie pozwala to autorowi na bawienie się tym czego któraś z postaci nie dopowiedziała. Taki manewr nie pozwala także na to aby czytelnik wcześniej niż autor to sobie zaplanował poznał prawdę i zakończenie książki; sprawia że można świetnie bawić się przy tej lekturze .

A jeśli chodzi o samo zakończenie : powiem tylko tyle, że jest naprawdę zaskakujące i ciężkie do rozgryzienia wcześniej !

 

Podsumowując :

Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza to świetnie napisany kryminał z którym autor w stu procentach może ruszać na podbój rynku zagranicznego . Książka całkowicie potrafi pochłonąć czytelnika, do tego stopnia że nie chce się jej odłożyć nim nie pozna się zakończenia .

 

Naprawdę warto sięgnąć po tę pozycję !

 

2

 

Zaznaczę jeszcze , że ja osobiście wybrałam ją w audiobooku co było świetnym pomysłem. Tutaj książka też została podzielona na dwie perspektywy, dwa osobne dialogi, a wybór w roli Damiana – Dawida Ogrodnika, zaś Kasandry – Agnieszki Dygant i to był bardzo dobry wybór lektorów .

 

 

Moja ocena : 5/5

 

data wydania       31 stycznia 2018
ISBN                   9788
380753853
liczba stron        
400
kategoria             
thriller/sensacja/kryminał
język                    polski

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s